Cyberella Bireysel Siber Güvenlik Sigortası - - Bireysel Siber Güvenlik Sigortası Nedir?

Çerez Politikası çerçevesinde toplanan kişisel verileriniz, size ve diğer üye ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için topladığımız site içerisindeki kullanıcı hareketi verileri (nereye tıklandı, ne kadar kalındı vs. gibi), bu gibi analizler yaparak iş geliştirme sağlayan şirketlere aktarılabilir.

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası

Bireysel siber güvenlik sigortası; siber risklere karşı kişinin kendisini koruma altına alan özel bir sigorta türüdür. Günümüzde kimlik hırsızlığı, kimlik yenileme, şifrenizin çalınması, ATM para çekişi sonrası gasp edilme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Dijital teknolojilerin daha fazla hayatımıza girmeye başlamasıyla birlikte siber riskler de ortaya çıkmaya başladı. Bu durumların önüne geçebilmek için bireysel güvenli sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Şuan Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Fransa gibi ülkelerde yoğun olarak kullanılan bir sigorta türüdür. Yakın bir gelecekte tüm dünyayla birlikte ülkemizde de yaygınlaşması beklenen siber sigortalar siber risklere karşı sizin korunmanızı sağlamaktadır. Veri sızıntısı ve ihlalleri karşısında kendinizi güvence altına almak için sizler de özel koruma paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası Neleri Kapsar?

Bireysel siber güvenlik sigortası poliçesinde kişiler kimlik hırsızlığına uğrama, ödeme araçlarının hileli kullanımı, online alışveriş anlaşmazlıkları, sanal dünyada saygınlığın zedelenmesi gibi durumlarda kullanabileceğiniz bir sigorta türüdür.
Bireysel siber güvenlik sigortası içine giren durumlar şu şekilde özetlenebilir;

Kimlik Hırsızlığı: Günlük hayatta internet üzerinde çeşitli yerlerde veriler çalınarak kimlik bilgileriniz çalınabilir. Bu durumda yaşayacağınız olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek adına bireysel siber güvenlik sigortası yaptırabilirsiniz.
Kimlik Yenileme Teminatı: Çeşitli sebeplerle kimliğinizi yenilemeniz gerektiğinde bu sigorta poliçesi kapsamında kimliğinizi yenileyebilmek için belirli bir teminat alırsınız. Detaylar için sigorta temsilcinizle görüşebilirsiniz.
Kişisel Şifre Çalınması: İnternet üzerinde kişisel şifreleriniz çalınabilir. Bu durum sonrasında sizin adınıza alışveriş yapılabilir ya da saygınlığınızı zedeleyecek işlemler yapılabilir. Bu durumlara karşı koruma elde etmek için bireysel siber güvenli sigortasını tercih edebilirsiniz. ATM Kapkaç: ATM’den para çektikten sonra gaspa uğramak birçok kişinin başına gelebilen bir durumdur. Böyle bir durumda yaptıracağınız ATM kapkaç teminatı ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz.
Hukuksal Koruma: Bireysel verilerinizin çalınması ya da siber korsanlık gibi durumlarda hukuki sorunlar yaşayabilirsiniz. Bireysel siber güvenlik sigortası poliçesi kapsamında hukuki durumlarda ücretsiz hukuki danışmanlık ve koruma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz kapsamlar sigorta poliçesine göre değişebilir. Ayrıca sigorta paketinizde teminat tutarları da farklı olabilir. Bu yüzden gerekli bilgi için sigorta şirketinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası Avantajları

Bireysel siber güvenlik sigortası avantajları nelerdir;

  • Kimlik hırsızlığı durumlarında yaşayacağınız sorunlar karşısında gerekli desteği alabilirsiniz.
  • Posta yönlendirme, otomobil plaka kopyalama, kart kopyalama, sahte CV, hırsızlık, sosyal medya hesaplarının hacklenmesi gibi durumlarda destek görebilirsiniz.
  • Siber suçlar karşısında kendinizi çok uygun fiyatlara güvenceye alabilirsiniz.
  • ATM’den para çektikten sonra başınıza gelebilecek olaylara karşı sigorta poliçeniz size yardımcı olacaktır.
  • Tüm hukuksal durumlarda hukuksal korumalardan da yararlanabilirsiniz.
Bireysel siber güvenlik sigortası ile ilgili detaylı bilgi almak ve sigorta yaptırmak için Cyberella iletişim kanallarından bize ulaşabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.